Rally Guanajuato Mexico

Re: Rally Guanajuato Mexico

Nový příspěvekod Mates » úte 13.03.2018 22:11

Až na některé detaily je z principu blbě i celá PS. Myšlenka výborná, realita horší. Jak předejít taktizováním/penalizacím, předejít absurditám typu kdy jeden pilot mohl v Mexiku odpadnout na RZ1-2...vynechat zbytek a jet poslední etapu (3RZ), přesto získat bodů více (při teoretické výhře na PS) než někdo, kdo odjel celou soutěž...přesto udržet atraktivitu toho, že se bude bojovat i na poslední(ch) RZ do posledního metru, zároveň být mnohem více spravedlivý...jednoduché - bodovat jednotlivé etapy.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3987
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rally Guanajuato Mexico

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 13.03.2018 22:24

To bodování jednotlivých etap mi je upřímně proti srsti. Dělit soutěž na několik subsoutěží už pro mne není rally. To už by podle mne bylo lepší použít PS k určení startovního pořadí na dalším závodě...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rally Guanajuato Mexico

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 20.03.2018 11:46

PLuto píše:Teď už se s tím nebude nic dít (pokud se M-Sport neodvolal nějak víc).


Tänak se dneska nechal slyšet, že po prvním průjezdu to byl M-Sport, kdo požádal sporťáky, aby se za ten retardér dávaly penalizace...
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Rally Guanajuato Mexico

Nový příspěvekod PetrWRC » čtv 17.05.2018 19:08

Odvolání M-Sportu ohledně retardéru bylo zamítnuté, teď se nejspíš M-Sport odvolá proti zamítnutí odvolání :)
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rally Guanajuato Mexico

Nový příspěvekod Tomáš » čtv 17.05.2018 21:43

Jednoznačně špatné rozhodnutí!
Avizoval jsem už cca 2 hodiny před PS při sledování prvního průjezdu touto RZ, že s oním retardérem může být problém. Co se dělo při přeskupení mezi RZ 21 a 22 (PS), to nevím, ani jestli někdo (sporťáci) někoho (jezdce) varoval, že se bude posunutí retardéru penalizovat. Každopádně když trestat, tak všechny (ne jen Ogiera). Anebo nikoho.
Ještě jednou jsem rychle zkouknul přenos (což mohli ostatně i sporťáci) a je tam zcela patrné, že z osmi jezdců s WRC (dva - Tannak + Neuville díky taktizování jeli až později, Evans už nejel) projeli zmíněným retardérem čistě jen čtyři - Sunninen, Lappi, Mikkelsen a Meeke. Loeb a Sordo posunuli jednu část retardéru (třetí), dvě části Latvala (druhou a třetí) a Ogier (první a třetí). Penalizaci dostal jen Ogier, naopak Latvala a Loeb brali body za PS ....
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1577
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rally Guanajuato Mexico

Nový příspěvekod Mates » čtv 17.05.2018 23:03

Schválně jsem se na to taky podíval a jednoznačně souhlasím s Tomášem...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3987
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Předchozí

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník