SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PLuto » stř 06.12.2017 12:52

SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PLuto » stř 25.04.2018 14:53

Rallye Příbram bude!

Díky rozumu zastupitelů, kterým tímto děkuji a díky obětavým organizátorům se Rallye Příbram pojede a já si myslím, že to je pro naše město dobrá zpráva.

V rámci pondělního jednání zastupitelstva se projednával také bod ohledně podpory Rallye Příbram. Tento podnik je tradičním v našem městě a až na výjimku, která byla v roce 2015 se u nás jezdí již desítky let. Asi ho není třeba více představovat. Tato tradice však již nezabránila tomu, aby se kolem něj strhla na zastupitelstvu bouřlivá, emotivní diskuze.

Podle mě je problémem, že podpora Rallye Příbram není přímo v rozpočtu města. Dřív to tak bylo a já si myslím, že to bylo správně. Nyní je situace taková, že podpora je očekávána z kapitoly sportovních dotací, s čímž však já a i zbytek sportovní komise nesouhlasíme. Peníze pro sport jsou určeny především mládeži a příbramským dětem, ti však za volantem závodních aut nesedí.

Na jednání ze strany koalice padly dva návrhy. Ze strany radního Václava Dvořáka to bylo 50 tisíc a ze strany místostarosty Václava Švendy 200 tisíc. Já osobně jsem Rallye podpořit chtěl, ale zároveň jsem nechtěl brát peníze pro sportující příbramské děti. V rámci diskuze jsem několikrát zopakoval, že proti Rallye nic nemám, že je to skutečně tradice a že ani přínos 50 – 70 tisíc lidí, kteří na rallye přijdou, pro menší podnikatele a drobné živnostníky není zanedbatelný. Po více než čtyřiceti minutách jsem nabídl řešení, že jsem ochotný podpořit 100 tisicí z kapitolu individuálních dotací a druhých 100 tisíc z rezervy místostarosty Švendy. Požádal jsem o přestávku s odůvodněním, že můj návrh projednám napříč politickým spektrem. Jsem moc rád, že koalice mou „hozenou rukavici“ zvedla a návrh jednohlasně podpořila. Právě částka 200 tisíc totiž byla minimem, které organizátoři nutně požadovali, aby podnik Rallye Příbram nezmizel z motoristické mapy nadobro. Díky rozumu zastupitelů, kterým tímto děkuji a díky obětavým organizátorům se Rallye Příbram pojede a já si myslím, že to je pro naše město dobrá zpráva. Ono staré známé „kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody“ stále platí a v pondělí naštěstí vyhráli způsoby. Toto hlasování je důkazem, že fungovat společně můžeme, jen musíme chtít.

Zastupitel města Příbrami - Petr Větrovský

Celý článek tady - http://www.pribram.cz/clanek/rallye-pribram-bude/10234/
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod Melmisek » stř 25.04.2018 15:56

PLuto píše:Rallye Příbram bude!

Díky rozumu zastupitelů, kterým tímto děkuji a díky obětavým organizátorům se Rallye Příbram pojede a já si myslím, že to je pro naše město dobrá zpráva.

V rámci pondělního jednání zastupitelstva se projednával také bod ohledně podpory Rallye Příbram. Tento podnik je tradičním v našem městě a až na výjimku, která byla v roce 2015 se u nás jezdí již desítky let. Asi ho není třeba více představovat. Tato tradice však již nezabránila tomu, aby se kolem něj strhla na zastupitelstvu bouřlivá, emotivní diskuze.

Podle mě je problémem, že podpora Rallye Příbram není přímo v rozpočtu města. Dřív to tak bylo a já si myslím, že to bylo správně. Nyní je situace taková, že podpora je očekávána z kapitoly sportovních dotací, s čímž však já a i zbytek sportovní komise nesouhlasíme. Peníze pro sport jsou určeny především mládeži a příbramským dětem, ti však za volantem závodních aut nesedí.

Na jednání ze strany koalice padly dva návrhy. Ze strany radního Václava Dvořáka to bylo 50 tisíc a ze strany místostarosty Václava Švendy 200 tisíc. Já osobně jsem Rallye podpořit chtěl, ale zároveň jsem nechtěl brát peníze pro sportující příbramské děti. V rámci diskuze jsem několikrát zopakoval, že proti Rallye nic nemám, že je to skutečně tradice a že ani přínos 50 – 70 tisíc lidí, kteří na rallye přijdou, pro menší podnikatele a drobné živnostníky není zanedbatelný. Po více než čtyřiceti minutách jsem nabídl řešení, že jsem ochotný podpořit 100 tisicí z kapitolu individuálních dotací a druhých 100 tisíc z rezervy místostarosty Švendy. Požádal jsem o přestávku s odůvodněním, že můj návrh projednám napříč politickým spektrem. Jsem moc rád, že koalice mou „hozenou rukavici“ zvedla a návrh jednohlasně podpořila. Právě částka 200 tisíc totiž byla minimem, které organizátoři nutně požadovali, aby podnik Rallye Příbram nezmizel z motoristické mapy nadobro. Díky rozumu zastupitelů, kterým tímto děkuji a díky obětavým organizátorům se Rallye Příbram pojede a já si myslím, že to je pro naše město dobrá zpráva. Ono staré známé „kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody“ stále platí a v pondělí naštěstí vyhráli způsoby. Toto hlasování je důkazem, že fungovat společně můžeme, jen musíme chtít.

Zastupitel města Příbrami - Petr Větrovský

Celý článek tady - http://www.pribram.cz/clanek/rallye-pribram-bude/10234/


No, že sem dáváš zrovna tohle, to je politické PR před volbama jako prase. Větrovský je člověk, který pro tohle skoro nic neudělal a hřeje si na tom jen polívčičku. Lví podíl na tom má Vašek Švenda, který dal 100 tis ze svého budgetu a koalici, ve které sedí, si oběhal dopředu sám. Po jednom neúspěšném roce si myslím, že rally má podporu každoročně jasnou. Uvidíme tedy, co udělají nové volby.
...ŠkodaUltrasGang...
Uživatelský avatar
Melmisek
N/2
 
Příspěvky: 763
Registrován: ned 25.01.2009 22:08
Bydliště: Pribram

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PLuto » stř 25.04.2018 16:13

Neznám poměry v Příbrami. I proto jsem to sem dal s tím, že to určitě někdo doplní ;)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PetrWRC » sob 08.09.2018 23:53

Průběžný seznam přihlášených http://prihlaska.rally-pribram.cz/
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PetrWRC » sob 22.09.2018 11:45

Naposledy upravil PetrWRC dne sob 22.09.2018 11:58, celkově upraveno 1
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PetrWRC » sob 22.09.2018 20:54

Při pohledu na průběžné pořadí šampionátu bude ještě na co koukat, i když se bude jednat o 2 a 3 místo - http://www.autoklub.cz/dokument/15324-ar-abs-barum.html
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 25.09.2018 21:14

Pro některé tady asi nebude novinka, že Mareš nejede a "vzdává" se tak boje o druhé místo v rámci MČR ... zato dle jeho vyjádření z dneška si myslím, že ve stejném termínu bude úročit zkušenosti z Polska v Lotyšsku (stejný termín jako Příbram)
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod Disco Stu » úte 25.09.2018 22:22

Jestli druhej skončí Černý, tak to bude smutný příběh...
Disco Stu
N/1
 
Příspěvky: 93
Registrován: pát 27.06.2008 20:57

Re: SVK Rally Příbram [MČR, MČR-HA]

Nový příspěvekod lubos » stř 26.09.2018 11:34

Disco Stu píše:Jestli druhej skončí Černý, tak to bude smutný příběh...


A prosím Tebe, proč by to měl být smutný příběh??
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Další

Zpět na Sezona 2018

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků