Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod PLuto » ned 09.08.2020 21:31

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod PLuto » ned 09.08.2020 22:29

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 11.08.2020 18:18

phpBB [video]
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 11.08.2020 21:46

Tohle je všechno hezké, ale celé jádro pudla je v nesmyslných pravidlech. To jsme tady řešili do mrtě před lety a klidně si to může kdokoli najít, protože to tady na fóru je. Bohužel přesně to, co jsme tehdy někteří zmiňovali jako největší vadu tehdy nastavených pravidel, se totiž po letech uskutečnilo. A to není nic proti Pechovi nebo Dohnalovi. Oni využili pravidla, což je naprosto v pořádku a naopak já fandím tomu, když někdo dokáže z pravidel vytěžit maximum. Čemu ale rozhodně nefandím jsou špatná pravidla a naše pravidla špatná prostě jsou, to je fakt.

Abych to trochu víc rozvinul. Řekněme, že Pech vyhraje titul, ve Škodovce se potom naštvou a odejdou z šampionátu. To je vcelku reálná možnost, protože ať se nám to líbí nebo ne, tovární tým prostě nemůže prohrávat se soukromníkem s dvanáct let starým autem. Tak to prostě je. A co budeme mít dál? Pech bude mít svoje WRC a ostatní si podle platných pravidel NESMÍ pořídit nic srovnatelného. A to prostě je absolutně špatně. Kopecký Nekopecký, na tom nesejde a na chvíli na něj úplně zapomeňte. Nikdo jiný nebude moct s Pechem závodit, protože současná pravidla jim nedovolují si pořídit srovnatelnou techniku. Takže místo šampionátu 2021 budeme mít směšnou frašku.

Jsem vážně zvědavý, co s tímhle bude Autoklub dělat, protože nechat pravidla tak jak jsou podle mne prostě nemůže. Na druhou stranu, všechna další řešení jsou rovněž do určité míry špatně - pokud WRC zakážou, tak zničí Pechovu (resp. EuroOilu) investici a naštvou spoustu lidí. Pokud ne, tak si tu lidi začnou nuceně pořizovat stará WRC a nebo odejdou do ciziny. Je taková možnost k něčemu dobrá? Asi těžko, protože taková situace by jen značně zhoršovala šance kohokoli odtud na to prorazit na mezinárodní scéně (vyhrávat se starým WRC doma Vám fakt nepomůže v mezinárodní kariéře, ani když vyhrajete dvacet titulů).

Smutné je, že se tomu dalo fakt snadno předejít. To, co se stalo, není nic nečekaného. Spousta lidí před tím varovala už když se ta pravidla před lety zaváděla. Ale co už, můj boj to není.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod Miloš-V » úte 11.08.2020 22:11

Tady je ještě potřeba zmínit jednu věc,a sice to, že on s tím starým WRC každý vyhrávat nedokáže. Spíš bych řekl, že Pech je prakticky jediný, kdo je toho schopen (nebrat doslova, někdo další by se možná ještě teoreticky najít mohl, ale v principu to platné je). Neřekl bych, že Filip Mareš, Mirek Jakeš, Honza Černý, mladíci Semerád a Cais, z širší špičky Martin Vlček, Karel Trojan a další by po přesednutí do WRC byli rychlejší, než s R5. Ani nikde ve světě, pokud se nemýlím (případně mě prosím opravte), v současné době v šampionátech, kde jsou stará WRC povolená, nikde nevyhrávají soutěže absolutně. Takže jsem jednoznačně pro povolení dovozu dalších WRC, volně, pokud nějaká přibudou, jsou to atraktivní stroje, tak jen dobře. Kdo má ambice jezdit ven, pořizovat si to nebude a nebude k tomu ani ta potřeba, protože prostě nikdo jiný s tím to, co s tím umí předvádět Pech, předvádět nebude.
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 11.08.2020 22:19

Je úplně irelevantní, jak by s tím jeli jiní. Situace, kdy v republice je jen jedno povolené auto výrazně rychlejší než jakékoli jiné, a nikdo jiný si nesmí podobné auto pořídit, je prostě absurdní nesmysl.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod atomrally2 » úte 11.08.2020 22:31

S autem co má Pech dokáží zajet pouze 3 lidé v ČR to samé Kopecký,Pech,Valoušek.
atomrally2
N/1
 
Příspěvky: 54
Registrován: stř 09.10.2019 18:03

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod Mirek Fric » úte 11.08.2020 22:37

Tak znovu. Je úplně jedno kdo by s tím co zajel.

Mareš měl loni o 95 bodů víc než Pech. Fakt mi chce někdo tvrdit, že tohle pravidlo ho nepoškozuje? Že přece on je mladý a má mezinárodní ambice, tak mu může být jedno, že někdo má pravidly povolené lepší auto než on? Fakt to je pro někoho normální a nedej bože správná situace?
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod Miloš-V » úte 11.08.2020 23:47

Vždyť jsem tam napsal, že jsem pro to, aby se povolil dovoz dalších WRC. To ostatně říkám celou dobu, co je toto s prominutím debilní pravidlo v platnosti. Má reakce byla v tom smyslu, že ze všech možností mi jako ta správná přijde povoleni WRC pro všechny bez ohledu na registraci.
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Kowax Valašská Rally ValMez [MČR, ERT, MSR]

Nový příspěvekod PetrWRC » úte 11.08.2020 23:54

Já si z toho rozhovoru s Valdou vzal to, že WRC (i když starý) je prostě pořád dělo, na který ani nejlepší auto (nebo jedno z nejlepších aut Rally2 - R5) s jedním z nejlepších jezdců jezdících s R5 a s tovární podporou v zádech ... prostě rychlostně nemá.

A u mě to vůbec neni nic proti Pechovi - kdyby se takhle naháněli s Fiestou R5 nebo s Vlčkovo i20 nebo se Štajfovo Polem, klidně bych mu to ze srdce přál ... tam by to byl "férovej" souboj, ne využití kritizovanýho pravidla umožňující vybraným jedincům/jezdci provozovat takový auto. Osobně jsem teda čekal, že to auto bude ztrácet na technickejch tratích, což se ukázalo jako omyl. Že to na letištích bude ujíždět se předpokládalo už kvůli tý maximálce co WRC jede. Zajímavá informace je to ohledně startů co povídal Valda, pokud to tak opravdu časově je, tak to je vzhledem k rozdílům v cíli Bohemie i Valašky zásadní.

Jásání, že se konečně někomu podařilo sesadit Kopejdu z trůnu má pro mě tak nějak pachuť toho, že Pech jede s jinou technikou. Ze sportovního hlediska to je k pláči, jako kdyby někdo věčně druhej mohl běžet sprint v tretrách a Usain Bolt v žabkách. Hlasy ohledně vytažení Fabie WRC z muzea jsou zajímavý a rád bych to viděl, ale upřímně, Škoda asi nepotřebuje prezentovat Fabii 1 v roce 2020 a ŠM potřebuje prezentovat kvality R5ky, když na tom má založenej obchod :)

A jak už tady padlo, teď se řeší nerovný technický podmínky R5 vs. WRC v podání Kopecký vs. Pech, ale situace může bejt jiná už ten příští rok (když by ŠM vzhledem k podmínkám nestartovala).
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2020

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron