Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod PLuto » úte 12.10.2021 14:36

pedrosa píše:Dobrý den,
neviděl jsem ve startovce Alexeje Lukjaňuka :shock:! Nevíte někdo proč nejede?
Díky


Budget. Říkal to už po Fafe...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod Walach » stř 20.10.2021 08:41

Jari Huttunen oznámil, že došlo ke změně plánů a v Maďarsku neodstartuje.
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod Walach » stř 20.10.2021 13:42

A místo něj Nil Solans, tentokrát už v nové i20 rally2
Přílohy
ED8CD37D-7487-4983-BB74-16B9EECF427D.jpeg
play stupid games, win stupid prizes
Uživatelský avatar
Walach
A/6
 
Příspěvky: 1954
Registrován: čtv 18.12.2008 19:59
Bydliště: Valmez City

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod PetrWRC » pon 25.10.2021 16:21

Jinak vítěz nakonec Ostberg - první Gryazin dostal penalizaci 15 minut za nezastavení u Herczigovo nehody na RZ8

A tady je i video, osobně mi to takhle přijde poměrně tvrdý, pořadatel mával, Herczig signalizoval podle mě zpomal ... na to jsou snad signály rukama do kříže a tabulka SOS ne? A ani jednoho jsem si nevšimnul, i když jako neřikám, že tam zpomalit nemohl.
phpBB [video]
PetrWRC
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 3381
Registrován: úte 01.01.2008 15:14
Bydliště: České Budějovice

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod lubos » pon 25.10.2021 17:24

V našich Standardních propozicích znamenají zkřížené ruce nad hlavou SOS; předpokládám, že tato signalizace je shodná i na závodech ERC či WRC. Pokud pořadatel mával rukama nad hlavou do kříže, vydával nesrozumitelný pokyn, což však nemohlo pro následující jezdce znamenat pokračování v jízdě - nebyl od jezdce či pořadatele jasný pokyn, že situace je OK. Nota bene, když nebylo možné spolujezdce z důvodu zranění, z vozidla jednoduše (tedy laickou diváckou pomocí) vyprostit - je vidět, že se (až skoro) brání.
To však nic nemění na tom, že 15ti minutová pentle je (podle mého soudu) nespravedlivá pecka.
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod MrKenneth » pon 25.10.2021 18:11

Já teda nikdy žádný závod nejel, ale vždy jsem měl za to, že takovéto mávání znamená spíš "pozor" nebo "zpomal". Vůbec se nedivím, že Gyrazin to vnímal stejně.
MrKenneth
N/1
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 31.08.2018 19:59

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod PLuto » úte 26.10.2021 12:02

Viděl jsem zatím jen toto video (a teda ještě jsem se bavil přímo s Nikolayem). Neviděl jsem onboard a ani nevím, co přesně říkali před sportovními komisaři (ti, kteří byli v Maďarsku, jsou dlouhodobě mimo a o trestu byli rozhodnuti ještě předtím, než tam posádka došla). Z pohledu jezdce je potřeba si uvědomit, že v tomto místě přijíždíš za plného tempa k nehodě a na základě toho, co vidíš, tak máš 1-2 vteřiny na rozhodnutí, co uděláš (a přitom se soustředíš na to nevyletět ven). Kdyby Herczig chtěl, aby tam zastavil, tak to ukáže jiným způsobem. Nejvíc mě překvapuje, že nikdo nešel PŘED zatáčku je zpomalit. Všechno se děje až přímo v samotné zatáčce. S drtivou většinou jezdců jsme se shodli, že v této situaci by se zachovali úplně stejně. I sám Herczig, když se dozvěděl rozhodnutí, tak volal sportovním komisařům, ať to odvolají, že ho nechtěl zastavit, jen měl strach, aby do nich nevrazil...

Sportovní komisaři si tohle rozhodnutí obhájí na základě článku v předpisech, který je podle mě špatně formulovaný a vznikl na základě toho, co se dříve dělo v MS, kde u nehod či hořících aut častokrát nikdo nezastavoval a to včetně jezdců s vozy WRC. Každopádně jsme se v Maďarsku prakticky do jednoho shodli, že je to špatné rozhodnutí.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod Červ » stř 27.10.2021 07:33

A maďarské GPS nehlásí nehody posádce za? (chápu, že dle prohlášení o sanitce bez vlajky asi taky kdoví jak nefungovaly ...)

Je taky pravda, že na první pohled asi taky ta nehoda nevypadala tak vážně a k těm trestům se dle mého přistupuje vždy až v případě zranění člena posádky. Nicméně i tak si myslím, že co se týká rozhodnutí v té 1-2s, tak by mělo být poněkud zautomatizované to, že pokud nevidím OK, nebo alespoň oba členy posádky či si nejsem jistý, tak prostě zastavím...

Nicméně i tak zejména načasování trestu se mi moc nelíbí. Myslím, že by mělo být zavedeno alespoň něco jako "under investigation" a automaticky to někam vyvěšovat v případě havárie posádky před tebou v kontextu porovnání časů (ať už v případě, že posádka nezpomalila či zpomalila) ...
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod PLuto » stř 27.10.2021 11:56

Červ píše:A maďarské GPS nehlásí nehody posádce za? (chápu, že dle prohlášení o sanitce bez vlajky asi taky kdoví jak nefungovaly ...)


Nehlásí.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Hungary [ERC, ERCJ, HUN]

Nový příspěvekod PLuto » stř 27.10.2021 11:59

Červ píše:Je taky pravda, že na první pohled asi taky ta nehoda nevypadala tak vážně a k těm trestům se dle mého přistupuje vždy až v případě zranění člena posádky. Nicméně i tak si myslím, že co se týká rozhodnutí v té 1-2s, tak by mělo být poněkud zautomatizované to, že pokud nevidím OK, nebo alespoň oba členy posádky či si nejsem jistý, tak prostě zastavím...


K podobným trestům se nepřistupuje v případě zranění člena posádky, ale náhodně podle libovůle sportovních komisařů. Naštěstí toto pravidlo moc nevyužívají, protože jde strašně jednoduše zneužít. Podle mě je už z principu špatně napsané. Ani to automatizování se mi moc nezdá, když jedeš palbu na RZ a míjíš havarované auto, tak nemáš čas sledovat, jestli tam někde je položená cedule OK nebo ji někdo drží. Obzvlášť, když přijíždíš k místu nehody, je tam několik pořadatelů, jeden člen posádky a všichni jen zpomalují.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2021

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků