Rallysprint Kopná [RSS]

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Mates » ned 01.05.2022 19:05

Často se apeluje na to, aby lidé stáli dál od trati, nad bezpečností apod...jenže doba šla dál, máme tu spoustu vymožeností a techniky...rád bych poukázal na moment z RZ2 Březová, kdy jeden neopatrný divák lítal tak nízko, nebezpečně a špatně s dronem nad jedoucími/u jedoucích aut, až mu ho Martin Lehký ve vysoké rychlosti trefil...naštěstí se nic nestalo, ale za mě velmi nebezpečný a naprosto zbytečný moment.

phpBB [video]
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3989
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod PLuto » ned 01.05.2022 23:08

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Mates » pon 02.05.2022 00:28

To nejlepší z Kopné ode mě...

phpBB [video]
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3989
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod PLuto » pon 02.05.2022 11:29

Koukám, že jsi stál před cedulí zakázaný prostor ;)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Karbonyl » pon 02.05.2022 14:35

Mates píše:Často se apeluje na to, aby lidé stáli dál od trati, nad bezpečností apod...jenže doba šla dál, máme tu spoustu vymožeností a techniky...rád bych poukázal na moment z RZ2 Březová, kdy jeden neopatrný divák lítal tak nízko, nebezpečně a špatně s dronem nad jedoucími/u jedoucích aut, až mu ho Martin Lehký ve vysoké rychlosti trefil...naštěstí se nic nestalo, ale za mě velmi nebezpečný a naprosto zbytečný moment.

Drony jsou s vyjimkou akreditovanych medii na rally zakazane stejnou vahou jako stani v zakazanem prostoru. Priste jdi prikladem, nez zacnes palit kolem sebe ;)
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9466
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod PLuto » pon 02.05.2022 22:28

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23011
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod standak » úte 03.05.2022 05:36

Karbonyl píše:... Priste jdi prikladem, nez zacnes palit kolem sebe ;)
Přesně tak. Opět další případ, kdy dotyčný svým vlastním videem/fotkou usvědčil sám sebe - to je od loňské Plzně nějaká nová móda? :D
Tady je to však tím "žalováním" posunuté o level dál :shock:
FANS OSEK !!!
standak
N/1
 
Příspěvky: 47
Registrován: pát 08.11.2013 08:46

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Mates » úte 03.05.2022 08:39

Nevím jestli má cenu se do toho nějak dále zamotávat, ale ještě to zkusím a půjdu s vlastní kůží na trh. To, že vědomě posledních asi 7-8 let stojím na každé (podotýkám české) soutěži v zakázaném prostoru, to rozhodně v pořádku není. Na druhou stranu, byli jste se kluci teď někdy v poslední době podívat někde na RZ a nestáli pouze v servisu/UP/na rampě/kdekoliv podobně :?: Od roku 2012 je na české rally páska v jednom/dvou diváckých odbočeních někde s dobrým příjezdem + občerstvením a zbytek všech RZ jeden velký zakázaný prostor. Prostě pásky je na českých RZ méně než "wéercéček" a vlastně ani není kde stát. To, že občas na pár aut nestojím úplně dobře taky vím a nehájím to, rozhodně to nebudu svádět na pásku. Jen, když se chce jít obyčejný člověk podívat někam do lesa na rally, tak vlastně vždycky stojí v zakázaném prostoru. (Vracáky s R5, R2, Rally4 opravdu absolvovat nehodlám, stejně jako mačkání se s dalšími stovkami/až tisíci jiných lidí, navíc to občas může být dokonce nebezpečnější než ten les, pokud se stane něco nepředvídatelného, viz. letošní Valaška a Perná...). Ano, byla idiocie to nechat na videu, ale teď už to měnit a stříhat pryč nebudu.

To, že jsem asi píchl do vosího hnízda kvůli dronu nebylo mířeno vůči vám, pořadatelskému týmu ani nikomu z lidí, kteří se o Kopnou starají, s tím vy nic neuděláte. Ta byla mimo jiné jako každý rok skvěle organizovaná, RZ-ty moc hezké, konečně změna shakedown (i když ten původní je divácky atraktivnější), servis taky v pořádku, cesty se neucpávaly, bylo na co se dívat, startovka v tomhle období zajímavá a moc hezká, historici na úvod dobrý předkrm, počasí jste objednali taky super, bitvy (třeba ve 2wd nebo okolo Vlčka/Bisahy/Jiráska) až do posledního metru. Prostě jsem chtěl poukázat na to, co se neopatrnou manipulací s dronem může v praxi stát. Martin Lehký mi k tomu dokonce dal fotku z onboardu auta a ta vypadá mnohem hůř než tohle "líznutí" na videu. Jen zázrakem se nestalo nic posádce ani nikomu jinému. Tak mi přišlo dobré to pár lidem, kteří jsou v rally zainteresovaní a zajímá je (mezi přáteli několik kameramanů/fotografů mám), aby tohle viděli a třeba se trošku zamysleli, protože je to do této chvíle až tak úplně napadnout nemuselo. Já rozhodně dobrovolně do cesty pod auta neskáču, i když občas stojím trochu nešťastně...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3989
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Karbonyl » úte 03.05.2022 09:37

Právě proto, že po rally jezdíš tak dlouho, tak mě překvapuje, čemu se divíš. Podívej se na Lopeník, celkem jasná záležitost a přesto se táhne skoro deset let... Páskování bylo po 2012 celkem peklo, to je pravda, nicméně v posledních letech se to už zase docela umoudřilo. Pod Hvozdnou, kde se v protahovácích jede nonstop dlážka, ale ten zakázaný prostor byl a bude vždycky. A vždycky tam nalezou právě ti, co si myslí, že o rally ví vše. Je potřeba si uvědomit, že v současném stavu společnosti, právního a soudního systému stojí organizátor v okamžiku, kdy mu sjede první auto z rampy, dobrovolně jednou nohou v kriminále právě díky takovýmto exotům.

Co se dronů týče, znovu opakuju, že kromě akre-médií jsou zakázané, a ty, co jsou povolené, se musejí řídit pravidly ÚCL. Dron z videa evidentně nesplnil ani jedno a je to stejně špatně jako divák v zakázaném prostoru.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9466
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallysprint Kopná [RSS]

Nový příspěvekod Mates » úte 03.05.2022 09:48

Neumoudřilo se vůbec nic Kubo, běž někdy k trati. Zajdi se opravdu podívat na RZ během závodu. Vím, že z Tvé pozice to téměř není možné, ale dej si tu práci. Mě opravdu nebaví se jakožto divák cítit provinile za to, že se chci podívat na auta. Případně že na mě někdo řve hodinu a půl před startem, ať už nechodím po trati (protože jsou všichni teď opravdu s prominutím připos...). Hádat se o to, že vlastně úplně všude je zakázaný prostor, takže Tě (na rally opravdu bezpečné místo vlastně neexistuje, když jsem viděl upadlé kolo na rovince, havárie kvůli tech.závadám apod.) z relativně bezpečného místa vyženou jinam. Tam, kde nikdo (ani pořadatel) nebude. A to je pro lidi, kteří třeba na rally nikdy nebyli, mnohem nebezpečnější... Jak říká Nowi, emoce by se měly tvořit u RZ, ne v tiskových zprávách ;) Za mě je to tedy horší. Jedno je jasná příčina, druhé až případný následek. Ale ok. To, že málem dron prolétl čelním oknem posádky v rychlosti cca 120km/h budeme hájit tím, že někdo jiný stál v zakázaném prostoru. Neboj, příště se všichni sejdeme třeba v Trnavě na bývalých kostkách za potokem nebo ve Hvozdné u paneláků, sice z toho budeme mít *****, ale dodržíme regule. Řekl jsem co jsem chtěl, dál se k tomu vyjadřovat nebudu ;)
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3989
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2022

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron