Rallye de France - Alsace 2012

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod Tomáš » úte 09.10.2012 20:20

Díky za připomenutí, já jsem pořád v čase o něco zpět (a ostatně nejsem sám - viz Plutův příspěvek o stránku zpět " ... sporťáci neudělali (myšleno s časem) vůbec nic ..."). Vím, že to tak je, ale pořád se mi to plete - no a vlastně ani nevím, od kterého roku se to změnilo. Každopádně se přiznám, že mi tato pravomoc (či spíš povinnost) pro ředitele nepřijde moc logická. Ten by se měl primárně postarat o organizaci (vč. bezpečnosti) soutěže a to samo je práce nad hlavu. Technické věci (stran aut) by měli mít na starost technici, sportovní věci (dodržování řádů, přidělování časů apod.) zase sporťáci. Aspoň tak můj názor.
Tomáš
A/6
 
Příspěvky: 1578
Registrován: ned 12.07.2009 13:51

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod PLuto » stř 10.10.2012 00:12

Já jsem naopak rád, že časy přiděluje ředitel, protože v drtivé většině případů je v obraze a ví, co se na soutěži děje. Což bohužel u sportovních komisařů (bohužel) často neplatí.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23217
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod JanO » stř 10.10.2012 09:11

Právně polovzdělán mám dlouhodobě problém s tím, že něco stanoví předpis a něco zcela jiného se vykládá, školí a v praxi provádí. Chápu, jsem tím už směšný, nicméně je to tak a nemohu jinak, než znovu zopakovat, že platit by měly řády v hierarchii mezinárodní, národní, standardní propozice…
Zatímco MSŘ definují pravomoci sportovních komisařů, a to tak, že „mají absolutní moc“ na to, aby zajistili dodržování řádů, předpisů, zvláštních ustanovení a programů, u ředitele definují povinnosti, a to větou „Ředitel závodu je odpovědný za řízení sportovního podniku v souladu s oficiálním programem.“
Podle mého subjektivního názoru by výsledkem měl být takový postup, že přidělené časy přiměřeně okolnostem navrhne někdo, kdo k tomu má potřebný přehled a informace, v rámci výsledků to prostřednictvím ředitele tak jako tak doputuje ke sportovním komisařům, kteří mimo jakoukoli pochybnost garantují oficiální výsledky podniku. Z těchto okolností si troufám dovodit, že i když „někdo“ přidělí časy blbě, jsou tady sporťáci na to, aby svojí „absolutní mocí“ zjednali nápravu.
Pluto, osobně neznám moc ředitelů, kteří by skutečně fundovaně a s přehledem o aktuální výkonnosti zejména těch z chvostu startovního pole dokázali časy přidělit. Dobře víš, kdo to většinou dělá…
Podle mého nezlomného přesvědčení patří rozhodování o výsledcích na stůl delegovaným, ředitel má podnik řídit (u čutálistů taky zápas nerozhoduje ředitel stadionu, ale delegovaní rozhodčí).
JanO
A/5
 
Příspěvky: 195
Registrován: pon 07.01.2008 19:33
Bydliště: Vyškov

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod luboš » stř 10.10.2012 11:49

phpBB [video]
Uživatelský avatar
luboš
N/2
 
Příspěvky: 862
Registrován: čtv 21.02.2008 18:51
Bydliště: Zlín

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod Plhus » stř 10.10.2012 12:07

Tak se dělá popcorn v rusku? :D
Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod PLuto » stř 10.10.2012 12:15

JanO píše:Právně polovzdělán mám dlouhodobě problém s tím, že něco stanoví předpis a něco zcela jiného se vykládá, školí a v praxi provádí. Chápu, jsem tím už směšný, nicméně je to tak a nemohu jinak, než znovu zopakovat, že platit by měly řády v hierarchii mezinárodní, národní, standardní propozice…
Zatímco MSŘ definují pravomoci sportovních komisařů, a to tak, že „mají absolutní moc“ na to, aby zajistili dodržování řádů, předpisů, zvláštních ustanovení a programů, u ředitele definují povinnosti, a to větou „Ředitel závodu je odpovědný za řízení sportovního podniku v souladu s oficiálním programem.“
Podle mého subjektivního názoru by výsledkem měl být takový postup, že přidělené časy přiměřeně okolnostem navrhne někdo, kdo k tomu má potřebný přehled a informace, v rámci výsledků to prostřednictvím ředitele tak jako tak doputuje ke sportovním komisařům, kteří mimo jakoukoli pochybnost garantují oficiální výsledky podniku. Z těchto okolností si troufám dovodit, že i když „někdo“ přidělí časy blbě, jsou tady sporťáci na to, aby svojí „absolutní mocí“ zjednali nápravu.
Pluto, osobně neznám moc ředitelů, kteří by skutečně fundovaně a s přehledem o aktuální výkonnosti zejména těch z chvostu startovního pole dokázali časy přidělit. Dobře víš, kdo to většinou dělá…
Podle mého nezlomného přesvědčení patří rozhodování o výsledcích na stůl delegovaným, ředitel má podnik řídit (u čutálistů taky zápas nerozhoduje ředitel stadionu, ale delegovaní rozhodčí).


Problém je v tom, že už jsem viděl mnoho případů, kdy sportovní komisaři svými blbě přidělenými časy závod ve větší či menší míře zkazili. To ředitel závodu, pokud je správný ředitel, dělá maximum pro to, aby závod dopadl po všech stránkách dobře. Ve většině případů to funguje tak, že ředitel konzultuje přidělované časy i se sportovními komisaři. Současný stav naopak dává pravomoc přidělit čas řediteli a sportovní komisaři mají možnost do toho zasáhnout, kdyby se řediteli ty časy nepovedly přidělit rozumně...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23217
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod PLuto » stř 10.10.2012 14:13

Moc nechybělo k dalšímu průseru...

PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23217
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod PLuto » čtv 11.10.2012 13:30

Carlos Magalhaes usnul během Rallye de France :D

Obrázek
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23217
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod Chorda » čtv 11.10.2012 13:39

Haryk píše:Tomáši díky. Jen si myslím, že je tu pořád obrovský nepoměr:
Nezastavení u havarovaného, nebo hořícího auta, JE prohřešek proti ustanovení, které v řádech JE napsáno. Přesto se netrestá a to ani důtkou.
Naopak, udělovat důtku za něco co v řádech uvedeno NENÍ, je v této souvislosti hovadina, ale už sem nebudu psát, kdo jí páchá ;) Takové výrazy používám na forech jen opravdu výjimečně, ale teď to podle mě sedělo a sedí.
Solberg z rozpisu věděl, že následuje pravá a že se teda musí skoro hned vrátit na trať. Že už jí přeletěl, si podle mě uvědomil hodně rychle a asi by začal hodně brzo brzdit (spekulace, ale opřená o fakt, že neviděl a hlavně, neblížil se k cíli, což ho jako závodníka trápilo asi nejvíc) a následně stylem Jeníček-Mařenka hledat cestu z vinice ven. Sloup byl ale rychlejší.
Nebýt to vinice (kde obvykle nebývají žádná stavení), ale louka, nebo obilnej-kukuřičnej lán, držel by plyn taky, což jsme všichni už asi mockrát viděli.
Tož asi tak...

Jo, jo, opět souhlas s každým slovem. :)
GO, PETTER, GO
Uživatelský avatar
Chorda
A/5
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 11.11.2009 10:29
Bydliště: Humpolec

Re: Rallye de France - Alsace 2012

Nový příspěvekod vyshi » čtv 11.10.2012 13:50

PLuto píše:Carlos Magalhaes usnul během Rallye de France :D

tak hlavne, ze jde videt, ze jsou OK :)
ale co je zac ta bila vec? vzdalene to pripomina barumkovske antikaty, ale tohle je ponekud silnejsi kalibr :))
PROTON nebo SUBARU, stejně půjdu do baru!
Uživatelský avatar
vyshi
A/6
 
Příspěvky: 1834
Registrován: ned 20.07.2008 13:19
Bydliště: Valmez

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2012

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků