Orlen Rally Poland

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Gajda » čtv 06.07.2017 09:22

Nedámi to , ale musím taky reagovat . Já to beru z pohledu diváka středoevropana jako jednu z nejlepších soutěží a to už jsem toho taky absolvoval dost . Kdyby se např. Monte jelo ve stejném přostředí (bez kopců) smrdělo by to průserem stejně , né-li víc . A i přes incident s hasiči nesouhlasím , že byla špatná organizace , pokud to nesrovnáváte z Německem , tak byli připraveni dost dobře . A ještě jedna věc se mi moc líbí . Cituji " Já tam teda nebyl , ale .................... atd :lol: , takovou kritiku si strčte za klobouk . A jestli jste pro vyřazení z MS , tak se asi těšíte na výlet do Číny :roll: . Nebo myslíte , že asfalty jsou lepší ?
Gajda
Rally škola
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned 01.04.2012 09:40

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Mirek Fric » čtv 06.07.2017 10:24

Mates píše:Souhlasím s tím, že co do bezpečnosti na tom není Polsko moc dobře, respektive je dost blízko k nějakému průseru...na stranu druhou, v Argentině či Portugalsku se děje naprosto to samé a nikdo to nikdy neřešil a bere se to jako kultura, norma, stejně tak třeba Mexiko nebo letos jsem viděl hodně nebezpečně stát lidi i na videu ze Sardínie, jasně že ne na každém kilometru každé RZ, ale viděl


Portugalsko je vůbec nejpřísněji regulovaná soutěž MS vůči divákům. Jako za dob béček to tam rozhodně nevypadá, myslím, že si to pleteš s nějakou jinou soutěží. Naopak právě Portugalsko je dobrý příklad toho, že i statisíce lidí s jižanskou náturou se dají zvládnout udržet od trati ;)

Viz třeba foto z Fafe
Obrázek

Monte Carlo, Argentina, Mexiko a Sardinie jsou rozhodně větší punk, to souhlasím. Co se týče Argentiny a Mexika, tam není v podstatě moc jiná volba. V obou zemích je WRC velmi populární a WRC už ze své podstaty by se mělo jezdit po světě, tedy i v Americe. Ty dvě soutěže není čím nahradit a přeci jen Argentina je vůbec nejnavštěvovanější podnik MS, kde počet diváků je hodně přes milion. O tom, že Monte je čekání na průšvih jsem tady v minulosti psal hodněkrát i v návaznosti na vlastní návštěvy.

Nicméně tady jsme v Evropě, kde je kvalitně organizovaných soutěží strašně moc a je z čeho vybírat. O "pár" kilometrů dál v Estonsku velmi podobné tratě v otevřeném terénu pořadatelé zvládají podstatně lépe, takže to musí jít.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Haryk » čtv 06.07.2017 10:40

hele chlapi, asi jsem moc starej, nebo moc posranej, ale když už někdy jdu na rallye, tak hlavně zafandit všem, co ji jedou a na ně i myslím, no a s tím souvisí i to, že poslední věc, kterou bych chtěl, je můj ksicht rozplácnutej o čelní sklo závodního auta, představa, že ti kluci a holky v autě budou mít moji vlastní blbost do konce života před očima a že třeba kvůli tomu už do auta nikdy nesednou, je celkem nesnesitelná i pro mě, natož pro ně, zkuste na to někdy myslet, až budete hledat tu správnou atmošku a adrenalin, díky ;)
Bezpečnost muší bejt, i kdyby měly obratle praskat!
Haryk
N/4
 
Příspěvky: 2725
Registrován: sob 05.01.2008 05:12

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod PLuto » čtv 06.07.2017 11:53

Jak už psal Mirek, právě Portugalsko je ukázkovým příkladem, kde si vzali kritiku k srdci a dokázali (v rámci možností) diváky ukočírovat. V Polsku se o tom mluví, ale neděje se vůbec nic. Oproti Sardínii (kde to zase takový punk nebývá) nebo Monte navíc proti Polsku hrají i obrovské rychlosti, ve kterých se tam jezdí.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23137
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Mates » čtv 06.07.2017 11:59

Mirku, v Estonsku to skvěle zvládají, o tom žádná, otázkou však je, jak by to vypadalo, pokud by se tam jel podnik MS. Přecejen rozdíl v návštěvnosti by byl v řádech desítek až stovek tisíc lidí a do toho Estonska to není až tak daleko ani z Polska, takže se obávám, že při vyřazení Rajdu by se našlo dost Poláků, co by jeli právě tady, v kombinaci s bláznivými Litevci, Lotyši a některými Rusy by to mohlo vypadat úplně stejně, možná ještě hůř. To už jsou ale jen spekulace a těžko říct, jak by vypadala realita, za mě by ale vyřazení Rajdu byla obrovská škoda, ta svoboda když člověk přijde a stojí si kde chce (jasně, pak to taky vypadá jak to vypadá) ale pro člověka se selským rozumem se dá stát velmi dobře, relativně bezpečně a kousíček od aut a to by mě osobně hrozně mrzelo, kdybych tohle nemohl znova zažít.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 3996
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Raf » čtv 06.07.2017 12:14

Haryk píše:hele chlapi, asi jsem moc starej, nebo moc posranej, ale když už někdy jdu na rallye, tak hlavně zafandit všem, co ji jedou a na ně i myslím, no a s tím souvisí i to, že poslední věc, kterou bych chtěl, je můj ksicht rozplácnutej o čelní sklo závodního auta, představa, že ti kluci a holky v autě budou mít moji vlastní blbost do konce života před očima a že třeba kvůli tomu už do auta nikdy nesednou, je celkem nesnesitelná i pro mě, natož pro ně, zkuste na to někdy myslet, až budete hledat tu správnou atmošku a adrenalin, díky ;)


A právě kluci a holky z teamů to komentují hodně striktně - doporučuji https://www.motorsport-news.co.uk/news/ ... f-wrc-axe/
Raf
N/1
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 14.10.2009 10:27

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Miloš-V » čtv 06.07.2017 13:37

Mně osobně to tedy nepřijde ok ani v té Argentině. A Monte má sice tradici, ale padni komu padni, pořadatelsky to taky není zrovna ok. Koneckonců, tam se ten průser v podobě kolize s divákem letos stal.
Uživatelský avatar
Miloš-V
N/2
 
Příspěvky: 824
Registrován: pát 28.10.2011 21:38
Bydliště: Poděbrady

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod PLuto » čtv 06.07.2017 13:44

Jak tak sleduju obecně debaty a vyjádření, tak za zachování Polska horují hlavně fanoušci, nejčastěji z Polska a okolních zemí. Ať už je to tím, že je to tam na punk a můžou si stoupnout kde chtějí, ať už je to tím, že je tam relativně levno nebo kousek na dojezd, ať už tím, že jsou extrémně rychlé úseky pro ně divácky atraktivnější. Většina závodníků, týmů či funkcionářů by byla nejradši, kdyby Polsko vypadlo.

V době, kdy se jelo Polsko poprvé v MS, tak tam postupovalo jako nejhůře hodnocený podnik ME. I na závodech ME tam byly obrovské problémy s bezpečností i pořadatelstvím obecně. Ale o kvalitě to nikdy nebylo, vždy šlo hlavně o peníze a politické konexe. Polsku do MS obrovsky pomohl Kubica a boom kolem něj. Podle mě je jen otázkou času, kdy Polsko půjde pryč. Už letos měli hodně namále, ale dokázali to silnou politickou agitací zvrátit. Ale vzhledem k tomu, že se na poli bezpečnosti prakticky vůbec nic nezměnilo a jak slyším negativní hodnocení i od lidí z FIA, tak je to podle mě jasné...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23137
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod Karbonyl » čtv 06.07.2017 14:25

Tak tak, kdyby se loni neodehrálo fiasko v Číně a ta se v MS udržela, Polsko by už bylo pryč z mistráku.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9471
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Orlen Rally Poland

Nový příspěvekod lubos » čtv 06.07.2017 15:46

PetrWRC píše:Teď úplně nevim, jestli se mnou souhlasíš nebo ne. Asi se shodnem na tom, že rušení vložek je až to nejkrajnější řešení. V Polsku jsem osobně nebyl, z toho co ale několik let po sobě vidim je jasně vidět, že to neni organizační exces - tohle se tam prostě děje pořád i přes různý hlasy o zpřísnění. Takže to prostě neni organizačně zvládnutý a k tomu průseru je tam tolikrát tak často blízko, že se prostě jednou něco stane. Tohle neni možný udržet donekonečna.


2 PetrWRC:
Souhlasím; taky nemám rád, když se musí rušit RZty, ale bezpečnost jezdců je prvořadá. Možná i klidně budu souhlasit s argumenty, že i v Portugalsku, Mexiku, .. diváci stojí hned za skokem a toto by nemusel být důvod k diskusím o další existenci Rajdu v kalendáři MS. Ale lidi stojící v únikovce, kde auto přijíždí na plnou šestku nebo hasicí vůz v protisměru "jedoucí" RZty je už fakt přes závit. To prostě nelze okecat, a to ať se mluvčí snaží jak chce. Já mám prostě jen obavy, že současná auta za rok budou jen krůček od zrušené sk. B a za této situace (pořadatelsky nezvládnuté) se jde průserům naproti. A jak psal Acom: to neni o tom jestli se něco stane, ale spíš kdy. A v tomto případě jsou uváděné soutěže, kde (nedej Bůh) by se mohlo naplnit to KDY!!
lubos
A/5
 
Příspěvky: 308
Registrován: pát 09.05.2014 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2017

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron