Central European Rally (ex 3-Städte)

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod PLuto » ned 05.11.2023 03:19

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23483
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod PLuto » ned 05.11.2023 03:19

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23483
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod PLuto » ned 05.11.2023 03:20

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23483
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod PLuto » ned 05.11.2023 03:26

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23483
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod PLuto » ned 05.11.2023 14:44

Na rychlostních zkouškách jsem nebyl, tak nemůžu moc soudit. Ale co jsem slyšel, tak skoro nikde nekontrolovali vstupné, snad vyjma diváckých míst (a někteří říkali, že ani tam někde ne). Řada lidí litovala toho, že koupila drahé vstupenky. Mě překvapilo, že se nevybíralo vstupné ani do servisu. Projezdil jsem skoro celou soutěž (jako člen týmu, takže ne na RZ) a vstupenku (respektive pásek) jsem neukázal ani jednou. Dokonce jsem ho neměl ani na ruce. A přesto jsem se bez problémů dostal do Chuchle i k tribuně (přímo do areálu se dalo bez problémů dostat zdarma i pro normální diváky). Jaké jsou vaše zkušenosti?
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23483
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod kollma » ned 05.11.2023 15:18

My jsme jeli jenom na shakedown a v pátek na to velký divácký místo na konci poslední RZ. Na obou místech parkování těsně u RZ (50-100 m), takhle blízko jsem snad nikdy neparkoval. Na shakedownu jsem nic neplatil (ani za parkování), v pátek jsem měl koupený parkování předem a na místě jsme platili 25 eur za osobu (trochu se pořadatelé divili, proč mám koupený jenom parkování, ale byli jinak v pohodě). Ke konci RZ se většina diváků rozhodla, že musí co nejrychleji odjet, ale někteří z nich určitě strávili hodinu v koloně na odjezdu. To jsem moc nepochopil, my jsme si dali ještě ve stánku čaj, počkali jsme, až se otevřela RZ a pak se uvolnil i původní příjezd na DM a na hlavní silnici jsme byli za 5 minut. Za mě vlastně všechno v pohodě, největší problém jsme měli s tím, že v Německu měli trochu slabší stánky s občerstvením . :)
kollma
N/1
 
Příspěvky: 37
Registrován: ned 01.05.2016 20:18

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod M.Y.S. » ned 05.11.2023 20:27

Tak za nás CER nakonec docela fajn…co se mist tyce - viz. Matesovo video - vcelku povedeny vyber…..ale ta organizace a zazitky s poradatelama takove rozporuplne…cesko uplne ok (cetl jsem nejake problemy s prijezdama, ale to je podle me jak si to umi clovek naplanovat, my se zasadne vyhybali divackym mistum a bylo to na pohodu). S poradatelama u trati nebyl problem se domluvit na rozumne blizkem a peknem stani, pricemz z pruserovych mist aspon u nas vyhazovali. Proste jak by to melo byt…Rakousko - taky super poradatele na vlozce, bez problemu, zadne zbytecne resky, sympataci…..ale jeden zásadní, dopředu nikde nezmíněný fakt - zavrit krome divackych parkingu uplne vsechny ostatni prijezdovky na rztu treba 5km pred…..to se uplne posrali….pak se lidi nakumuluji na par mist misto toho aby se rozprostreli po cele rzte….musels do divackeho mista a pak se proste nekolik kilaku projit na pekne misto ….to si muze clovek planovat fleky jak chce, tohle ti plany zbori…No a to co v nedeli predvadeli Nemci na PS, to si nejsem jisty, ze mam znovu zapotrebi..hodinu pred startem neexistovalo jit po trati…kdyz reknes frajerovi, ze pravidlo FIA je, ze do 30min pred startem muzou lidi na cestu, tak malem vytahl Panzerfaust….neprijemni a protivni jak ***** i kdyz clovek stal daleko od trati tak furt nejaky problem….po prujezdu vsech aut, kdy bylo uz vse odjete zase problemy, ze chceme odejit po rzte s argumentem, ze cesta je uzavrena….taky uplne zbytecne….A co se vstupneho tyce …to po nas za cely vikend nikde nikdo nechtel
Rallye design
M.Y.S.
N/3
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 01.01.2008 17:10
Bydliště: Bystřice pod hostýnem

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod švagr » ned 05.11.2023 23:11

Michale, máme podobnou zkušenost. Ve středu na shaku 2 hodiny před startem na nás jeden hodně řval, ale naštěstí jsem mu nerozuměl, a anglicky neuměl. O pár metrů dál si to nechal vysvětlit a prošli jsme s upozorněním, že máme jít opatrně. Pak nás nechtěl nechat stát v takovém esíčku pravá levá napravo 30 metrů od cesty před tou pravou. Nakonec jsme se tam vrátili a bylo nás tam hodně i M. Mouton to schválila. V pátek v pohodě, byli jsme na RZ Zvotoky mimo divácké místo a přijeli jsme brzo, dokonce jsme se ještě s autem otáčeli na návsi V Drážově na rztě ;) V sobotu na vybrané místo na RZ Muhltal cca 3 hodiny dopředu a 5 km před tratí nás nechtěli pustit a hnali nás do diváckého místa. Dva pánové hasiči neuměli anglicky, s mladou holkou jsme se nějak domluvili a přemluvili ji, tak nás pustili. Ti co jeli později měli už smůlu, proto jsme se rozhodli nepřejíždět na rz 12. V neděli taky uzavřené 2 příjezdy, hasiči nekompromisní. Nakonec jsme jeden nezavřený příjezd našli a pak šlapali cca 1 km. První průjezd rz 16 jsme byli v lesíku a nějaký blb tam natáčel z dronu nad autama. Po pár autech došel pořadatel a kamarádi které jsme tam potkali, mu německy vysvětli že my ten dron nemáme. Za chvíli přišli policajti, toho s dronem našli a zabavili mu jej. Takže mají z onboardů dobré záběry, že viděli i dron. Druhý průjezd tedy PS jsme si popošli dále a stáli docela blízko s pořadatelem. U nás zastavil na takové odbočce Stejskal a měnil defekt, pár lidí si to šlo fotit, stáli mimo cestu, ale vyháněli je jak zběsilý :D
Ve čtvrtek jsme byli v Klatovech na náměstí u ČK před Čínovem, z něhož měli dávat přenos z ČT na obrazovkách, Kalle bez zvuku, pak reklamy, pak Thiery dojížděl do cíle, zase reklamy a až jel Takamoto, tak fungoval zvuk. Nějak nás to nebavilo a jeli jsme raději na ubytko a večeři.
Jinak vstupenky po nás nikde nechtěli, takže jsme mohli ušetřit. Mám z celé CER divný pocit, a vůbec nevím jestli pojedu příští rok. Měl jsem z toho hlavně pocit, že pořadatelé chtějí hlavně vybrat vstupné a to chtějí příští rok více DM. V roce 2024 Chorvatsko a Polsko dáme určitě, obě rally jsou tam přátelštější k divákům, lepší mapy, více informací a stojí se i rozumně, aby divák něco viděl a nemusel mít v DM dalekohled jako na CER ;) ;) ;)
švagr
N/1
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 25.07.2016 21:50
Bydliště: Zlín

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod Bill » pon 06.11.2023 00:38

Mám taky podobné zážitky. Přijde mi, že Češi moc nezvládali ten nápor. Němci to zase vyřešili tím, že všechny chtěli nahnat jen do diváckých míst a znemožnit přístup na jakákoliv jiná místa. Za mě velké zklamání a nevím, jestli příští rok půjdu znova. A vstupenku jsem nikde ukazovat nemusel.
Bill
N/2
 
Příspěvky: 600
Registrován: ned 06.07.2008 11:15

Re: Central European Rally (ex 3-Städte)

Nový příspěvekod Bill » pon 06.11.2023 00:40

Ještě jednu věc jsem zapomněl. Tříminutové intervaly mezi WRC auty jsou strašně dlouhé. Zvlášť když je špatné počasí.
Bill
N/2
 
Příspěvky: 600
Registrován: ned 06.07.2008 11:15

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2023

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků