Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Historic

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod standak » čtv 14.09.2023 05:20

Pluto, mě zase fascinuje, že se tomu každý rok divíš... Nebude to třeba "trochu" tím, že afterparty je v neděli večer a spousta fans, kteří by třeba o ni i měli zájem, jde normálně v pondělí do práce? A některé z nich navíc čeká cesta přes půl republiky domů...
FANS OSEK !!!
standak
N/1
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 08.11.2013 08:46

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Mates » čtv 14.09.2023 07:18

Ono by možná nebylo špatné na té autogramiádě/slavnostním startu či v servisu tuhle možnost divákům/fanouškům víc připomenout :) Je pravda, že já si věcí okolo při závodech moc nevšímám, ale nenarazil jsem (krom jednoho Fb postu) na after asi ani jednou a to je to akce, která mě zajímá ;) A samozřejmě je buď potřeba opustit maximálně o půlnoci s tím, že je člověk místní a buď nebude pít či si zařídí taxi ... a nebo si brát další den volna, kdy prostě už minimálně pátek si ho bere každý (velká spousta lidí i na test před Barum).
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 4020
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod pelikan » čtv 14.09.2023 07:53

V tomhle souhlas se standakem. Já jsem ze západu čech a to máš přes naší úžasnou D1 4h cesty domů. Takže dokouknout poslední příp předposlední RZ a když vyrazíš v 16 hod jsi ve 20 hod doma jak na koni. No a v pondělí jdeš hákovat.
Z tohoto pohledu byl lepší formát start v pátek odpo, závodit až do noci a cíl v sobotu v podvečer. Pak bude afterparty narvaná stejně jako plno fanoušků na ní.
pelikan
N/2
 
Příspěvky: 666
Registrován: sob 12.12.2009 15:24

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Mates » čtv 14.09.2023 12:48

No jenže to bylo v dobách před SS a ta asi úplně jindy než v pátek pořádat půjde velmi těžko...a dávat ji až na závěr etapy po klasických RZ, tak definitivně ztratí kouzlo i atmosféru...
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 4020
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod standak » čtv 14.09.2023 14:14

Tak asi se shodneme, že měnit harmonogram kvůli afterpárty je blbost. Pokud je tedy rally pořád priorita, což předpokládám, že je.
A holt se smíříme s tím, že Pluto bude jednou za rok fascinován tím, že je na afterpárty málo lidí... :D
FANS OSEK !!!
standak
N/1
 
Příspěvky: 51
Registrován: pát 08.11.2013 08:46

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » čtv 14.09.2023 20:41

To já chápu, že je to z části i o tom, že lidi musí v pondělí do práce nebo spěchají domů za rodinou. Já osobně bych si klidně vzal i na to pondělí dovolenou, kdyby se mi naskytla takováto příležitost potkat se s jezdci 8-)
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23483
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod Červ » pát 15.09.2023 08:31

Za mě by se hlavně mělo něco udělat se zavěrečnou rampou. Nemám úplně přehled jaké jsou ohlasy z průřezu polem, ale myslím, že tam to strašně neodsýpá a i samotné posádky tam občas spíš trpí.
Pak je na to navázané to, že na afterparty ti nejrychlejší dorazí kolem 10 nejdřív a až kolem půlnoci to tam ožije. V podstatě i kolem 2 ranní stále někteří teprve přicházejí...

Nevím, jak moc je to možné, ale za mě by se bylo nejlepší odjet alespoň dvě vložky v pátek i za cenu toho, že by bylo upuštěno od obrácení pole. Nebo třeba dát alespoň národní šampionát před Evropu. Předpokládám, že by to narazilo u FIA, ale... Protože rampa na startu a ta cílová, to je opravdu spousta zahozeného času.
Červ
A/5
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 28.03.2010 13:25

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod nowi » sob 16.09.2023 17:56

Vypraná a voňavá nesmrtelná vesta z Barumky23 může putovat do bezpečí skříně. Druhý díl mých postřehů z BRCZ2023 písmem i obrázky - https://www.rallylife.cz/barumka-2023-ve-vzkazcich-od-muze-v-nesmrtelne-veste-2-dil/
Uživatelský avatar
nowi
N/1
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 20.10.2012 21:34

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » pon 18.09.2023 01:10

phpBB [video]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23483
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Barum Czech Rally Zlín [FIA ERC, MČR] + Star Rally Histo

Nový příspěvekod PLuto » úte 19.09.2023 00:58

Červ píše:Za mě by se hlavně mělo něco udělat se zavěrečnou rampou. Nemám úplně přehled jaké jsou ohlasy z průřezu polem, ale myslím, že tam to strašně neodsýpá a i samotné posádky tam občas spíš trpí.
Pak je na to navázané to, že na afterparty ti nejrychlejší dorazí kolem 10 nejdřív a až kolem půlnoci to tam ožije. V podstatě i kolem 2 ranní stále někteří teprve přicházejí...

Nevím, jak moc je to možné, ale za mě by se bylo nejlepší odjet alespoň dvě vložky v pátek i za cenu toho, že by bylo upuštěno od obrácení pole. Nebo třeba dát alespoň národní šampionát před Evropu. Předpokládám, že by to narazilo u FIA, ale... Protože rampa na startu a ta cílová, to je opravdu spousta zahozeného času.


No, je pravdou, že rampa moc neodsýpá. Posádky, které před tou rampou brblají, tak nadávají, jak všem všechno trvá, jak se komentátoři vykecávají apod. Jenže pak když samy vyjedou na rampu, tak musí vystoupit, vylézt na auto, zapózovat pro fotografy, případně ještě někomu dát telefon, ať je vyfotí. Takže klasický případ - ostatní ať nezdržujou, ale já si to chci vychutnat. Už jsem i přemýšlel nad tím udělat "bypass", který by mohly využít posádky, které nechtějí na rampu. Zatím jsme to teda ani jednou nezrealizovali, ale zajímalo by mě, kolik posádek by toho skutečně využilo. Protože každý si chce po tom náročném týdnu tu cílovou rampu užít...

Při použití městské RZ je nereálné odjet v pátek jakoukoliv jinou zkoušku. Dát národní šampionát před Evropu je další nereálný krok. Už se divím, že nám povolí tu jednu RZ v neděli, kdy jedou jako první historici...

No a správné afterparty mají žít v noci, ne? V tomto mám zážitek z naší první návštěvy na afterparty na Kanárech. Všichni v týmu natěšení, po večeři, jsme v devět večer vyrazili směr afterparty. A ejhle - celá budova zavřená. Oni otevírali až ve 23:00, dřív by tam prý stejně nikdo nepřišel...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23483
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2023

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron