Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod PLuto » čtv 23.11.2023 15:35

Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23614
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod PLuto » pon 16.09.2024 11:24

Peperoma píše:Jaké máte předběžné pocity s blížícího se Rajdu Slaski?


Jsem na to hodně zvědavý. Zkušenosti s tímto závodem nemám žádné. Trochu mě mrzí, že jsou RZty tak strašně daleko od centra soutěže. Tím pádem jsou i hodně vzdálené tankovačky a v neděli dokonce není prostřední servis, jen zóna na výměnu pneumatik.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23614
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod Rendy » pon 16.09.2024 13:51

Já mám pouze zkušenost s loňským startem a suma sumarum hodnotím závod jako velmi vydařený. Tratě moc pěkné, zrádné, divácky rozhodně zajímavé. Organizačně hezký start v historickém centru Katovic, dostatečně velká servisní zóna vedle národního stadionu. Mínus rozhodně dlouhé přejezdy, což účastníky čeká i letos. Loni to bylo náročné v tom, že obě etapy neměly odpolední servis a museli jsme si vystačit jen s tyre fitting zónou. Není tedy moc prostor řešit případný problém s autem jindy než večer. Letos je docela lituju, protože obě etapy jedou vždy 60km zpět do servisu a diváci si musí mezi průjezdy najít nějaké vyžití, protože jsou tam brutální mezery (ale tak česko je kousek :D ).
Asi jediné co mě loni vytáčelo byly neskutečné asi 5km dlouhé stojící kolony směrem Skočov, kde bylo přeskupení. Táhli nás tama za neděli asi 4x a pokaždé z toho byl jen stres, předjíždění všemi možnými pruhy stojící lidi v kolonách...tohle doufám bude letos vyřešené.
Jinak bych se toho, že by mělo jít o nudný závod nebál, tak snad jim vyjde počasí a nebude to nějaký propršený marast :)
Rendy
A/5
 
Příspěvky: 356
Registrován: sob 29.03.2008 10:23

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod Mates » úte 17.09.2024 08:33

Za mě z diváckého hlediska taktéž velmi pěkný závod, dostupné a hezké RZ, přejezdy sice pro posádky asi o ničem, ale zas, díky tomu se natáhne harmonogram a stíháš v klidu přejíždět a dávat více RZ :D ale teda ta kolona byla opravdu mazec, člověk musel hodně googlit, aby se jí dokázal vyhnout (posádky pochopitelně těžko). RZ-ty moc pěkné, každý si tam našel to svoje, tím, že byly navíc polookruhovky, tak jsi stíhal i docela dost průjezdů, traťáci klasicky polští, takže v diváckých místech občas až moc vyhroceno (i s policajty), ale kousek dál úplně na pohodu a klid. Vypáskováno slušně, příjezdovky taky většinou od hlavních cest a po troše chůze dobrý, onboardy dával pořadatel k dispozici dostatečně dopředu za aktuálních podmínek, takže sis teoreticky mohl v klidu vybírat i místa, jediné negativum (divácky) bylo obrovské množství anticutů. Já jak mám rád rychlé úseky s cutem a z Rzeszowa jsem byl zvyklý, že jich bylo strašně moc, tak tady úplné minimum. I domácí startovní pole poměrně pestré, v historicích pěkná auta, vydržel jsem až do konce, počasí taky dost přálo, pohodová a dobrá nálada. Akorát pokud si někdo potrpí na stánky a občerstvení, tak jsem za celou sobotu nenarazil na žádný, a i když se diváckým místům velmi vyhýbám, tak většinou jsem do nějakého dojel a potom šel po směru/proti směru RZ, takže bych o ně nejspíš zavadil.
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 4042
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod Mates » úte 17.09.2024 08:34

A teda co vím z testu na Vsackém Cábu, tak by Kajto měl jet (minimálně jako předjezdec).
https://www.facebook.com/pg/martinplesnikphotographer
Mates
S2000
 
Příspěvky: 4042
Registrován: stř 27.08.2008 07:18
Bydliště: Branky u Valašského Meziříčí

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod PLuto » stř 18.09.2024 13:12

Mates píše:A teda co vím z testu na Vsackém Cábu, tak by Kajto měl jet (minimálně jako předjezdec).


Ano, pojede. Bohužel jen jako předjezdec.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23614
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod PLuto » stř 18.09.2024 13:13

Hayden Paddon potvrdil, že se představí v Polsku, hlavně díky finanční podpoře jeho týmu. Půjde tak o jeho rozlučku s mistrovstvím Evropy, pravidelné starty v tomto seriálu již v blízké budoucnosti neplánuje.

Obrázek
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23614
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod PLuto » stř 02.10.2024 00:12

Dnes v poledne by měla vyjít startovka. Mělo by na ní být 20 posádek v rámci ERC1.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23614
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod PLuto » stř 02.10.2024 10:52

V Polsku se představí i Meirion Evans jako člen týmu MRF, ve kterém doplní Mabelliniho a Tempestiniho.
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23614
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Rally Silesia [ERC, ERCJ, POL]

Nový příspěvekod pelikan » stř 02.10.2024 12:44

Eurooil Team u Gregorze Grzyba, co si po d tím mohu představit?
pelikan
N/2
 
Příspěvky: 669
Registrován: sob 12.12.2009 15:24

Další

Zpět na Sezona 2024

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Karbonyl a 2 návštevníků