Pirelli Shootout

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod sloní kýta » ned 20.09.2009 08:20

nezapomenul jsi dát slovo výhra do úvozovek? bez nich bych to přešel bez povšimnutí, kdyby to napsal Karbid... ;)
S Urbany na věčné časy a nikdy jinak!
sloní kýta
A/7
 
Příspěvky: 2171
Registrován: pát 17.10.2008 14:58
Bydliště: JZ Chřiby

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod Mirek Fric » ned 20.09.2009 11:53

Video z IR7: http://www.ir7.at/newsstardriver09n.html#video

PS Můžete dobře vidět rozdíl mezi novou Imprezou v ostré a cupové norské verzi. Na oko a ucho je velký (Tännak / Kjaer).
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 20.09.2009 12:38

Tož můj pohled na shootout:

- vítězové jsou podle mě vybraní dobře. Alex musí hodně vypilovat english, ale jezdecky má zlaté ruce a velké kule :D Přitom všechno mohlo být jinak, protože mu do Freistadtu přijela jen půlka zázemí a když se vedle jeho auta ještě v pátek večer válela porouchaná převodovka a náhradní byla někde v dílně v Itálii, nebylo klukům moc do smíchu. Ött Tanak jezdil na asfaltu velice nenápadně, což ale po první sekci vyvrátily výsledky časů z RZ - ve všech třech průjezdech měl narozdíl od všech ostatních konkurentů stabilní časy v rozmezí jen několika sekund bez ohledu na vytahaný nebo nevytahaný bordel. No a na šotolině prostě neměl konkurenci, to byl velký sport. Mým osobním favoritem byl před závodem Vali Porcisteanu, během soboty ale udělal až moc chyb (velké bum na asfaltu a dva defekty na dvou šotolinových RZ). Takže když jeho tým v servisu prováděl jemnou hodinářskou práci za pomocí metrového kladiva, aby se na lanceru aspoň trochu podařilo narovnat zbořený kufr, bylo jasné, že se zároveň do země zarážejí i "Porcelánovy" šance.

- čučet jsem se byl na dva průjezdy u startu asfaltu, v kose nejpěknější průjezdy Honza Černý a Vali, "bonusem" byla rána Kostariky v dáli na obzoru. Na šotolině jsem byl na jeden průjezd rovněž u startu, tady předvedl největší sport opět Honza Černý (snad to bylo chtěné :) ), jeho dobrždění do retardéru bylo milimetrovou a hodně srdeční záležitostí - ostatně je to viděti ve videu, co sem dal Mirek. Nejvíc crazy tady ale byl Gigi, který půlku závěrečného sjezdu k retardéru a kose letěl na brzdách dverami vperod. Jak jsem se později dozvěděl, teprve si osahával, jak to auto na malých brzdách funguje. A právě v tomhle momentě prý zjistil, že moc ne :lol:

- RZ můžu zhodnoti jen z půlky, asfaltovou jsem neprojížděl. Šotolinová ale podle mě snese tvrdou kritiku. Byla to velice úzká trať, o šotolině by se dalo muvit jen v úseku kousek za startem, ale jinak to byla spíš hlíněná lesní cesta, pro dvoukolky asi dost protrpěná. No a závěrečná třetina okruhu na hodně rychlém asfaltu... Osobně si myslím, že by si nezpěvněný povrch zasloužil víc prostoru. Kluci budou v MS jezdit hlavně na šotce, navíc shootouty v ostatních regionech jsou zcela bez asfaltu. V Rakousku se jelo třikrát na asfaltu, pak tady na té písko-hliněno-asfaltové trati, navíc páteční shakedown, což byla jediná možnost, kde v rámci shootoutu vyzkoušet pryže od Pirelli, byl taky asfaltový...

- Organizace podniku byla tak půl na půl. Největším mínusem byla termínová kolize s několika národními mistráky, což se rapidně projevilo na návštěvě diváků i médií, nedotažené byly i takové věci jako značení příjezdů k RZ či zpracování oficiálního webu a tištěného programu. Na druhou stranu vše proběhlo bez větších komplikací, za dění v centru podniku ve Freistadtu pořadatelé pokaždé sbírají plusové body. Zázemí v Messe Halle OK, kulturprogram sice trochu zpožděný, ale docela zajímavý, prostě toto lidi z Jänneru umí.

- resumé: pěkný a unikátní podnik, který ale má ještě dost prostoru na zlepšování.

- Pozn. 2 Walach: za ten návrh N15 máš jedno plus, ale za fiata dvě mínus...
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9472
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod Mirek Fric » ned 20.09.2009 12:54

Po shlédnutí onboardů uznávám, že RZ4-6 byla v lesním úseku dost extrémně úzká mezi stromy a nic bezpečného. Zajímavé taky je, že proti mapě byla značně zkrácená (odpadlo několik km na asfaltu po výjezdu z okruhu).
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod PLuto » ned 20.09.2009 14:28

Nechci snižovat kvality vítězů, ale z mých informací se o Ottův výběr hodně zasadil Markko Märtin, který vydatně loboval u "výběrové komise". Co se týká Raschiho, pokud si dobře pamatuju z Mille Miglie, tak angličtinou zrovna moc nevládne...
PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23247
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod PLuto » ned 20.09.2009 17:09

PLuto
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 23247
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod Mirek Fric » ned 20.09.2009 19:01

PLuto píše:Nechci snižovat kvality vítězů, ale z mých informací se o Ottův výběr hodně zasadil Markko Märtin, který vydatně loboval u "výběrové komise". Co se týká Raschiho, pokud si dobře pamatuju z Mille Miglie, tak angličtinou zrovna moc nevládne...


Co jsem zase slyšel já, tak v součtu časů vyhrál Ott Tänak zcela přesvědčivě, když ujel o 29 sekund druhému Marisi Neiksansovi.
Mirek Fric
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 12720
Registrován: úte 01.01.2008 14:24

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod Plhus » ned 20.09.2009 19:03

A není to fuk?? Stejně se budou celý rok trápit s nefunkčníma desítkama a nic moc si nezajezdí... :(
Marek Pléha - rally media
Uživatelský avatar
Plhus
S2000
 
Příspěvky: 4507
Registrován: úte 01.01.2008 13:59
Bydliště: Zlín

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 20.09.2009 19:04

PLuto píše:Nechci snižovat kvality vítězů, ale z mých informací se o Ottův výběr hodně zasadil Markko Märtin, který vydatně loboval u "výběrové komise". Co se týká Raschiho, pokud si dobře pamatuju z Mille Miglie, tak angličtinou zrovna moc nevládne...
Podle mě Markko lobbovat nemusel, stačilo mi to, co jsem viděl. No a Miglia byla už hodně dávno, v té době byl s anglinou trochu na štíru třeba i Honza...
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9472
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

Re: Pirelli Shootout

Nový příspěvekod Karbonyl » ned 20.09.2009 19:05

Plhus píše:A není to fuk?? Stejně se budou celý rok trápit s nefunkčníma desítkama a nic moc si nezajezdí... :(
Lidi od Pirelli uznali, že s desítkama byly nějaké technické problémy, ale taky dodali, že mlaďoši k těm autům nemají na tratích zrovna hodně respektu... Kdo ví, jak to je.
Karbonyl
www.AutoSport.CZ
www.AutoSport.CZ
 
Příspěvky: 9472
Registrován: úte 01.01.2008 00:00
Bydliště: Zlín

PředchozíDalší

Zpět na Sezona 2009

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků